Значення грунту в ландшафтному дизайні

ландшафтный дизайнНа сьогодні ландшафтний дизайн є мистецтвом, яке підпорядковується певним правилам. Тут гармонійним чином перетинаються навички дизайну зі знанням рослинництва і землеробства. Для створення чудових садів, парків, квітників і клумб використовують різноманітні рослини.

Але всі вони мають свої особливості вирощування та догляду. Неможливо в різних умовах вирощувати одні і ті ж рослини. Тому для успіху проекту необхідно всебічно досліджувати природні особливості ділянки. І першочерговим завданням є дослідження грунту.

Для початку досліджується грунт на провідність вологи. Піщаний або вапняковий грунти добре пропускають воду, але не утримують її. Навпаки, глинозем вбирає воду повільно і довго її утримує. Цей фактор є основним при виборі зелених насаджень, а також при установці автоматичного поливу. Детальніше можна прочитати тут gazon.net.ua/avtomaticheskij-poliv.html.

Далі йде кислотність, адже, як відомо, не всі рослини однаково чутливі по відношенню до неї. Так, наприклад, деякі сорти вересів, рододендрони, магнолії і камелії погано переносять лужні грунти. А ось деякі чагарникові, гвоздики і клематиси вимагають саме такий ґрунтовий шар. Значно розширити коло застосування різноманітних рослин дозволяє комплекс по поліпшенню грунтового шару.

Так застосування різних видів добрив для підгодівлі рослин дозволить їм отримати бракуючі речовини і створити більш прийнятну середу їхнього життя. Але в тому випадку, коли ґрунтовий шар має яскраво виражені характеристики, внесені зміни можуть не приносити значних результатів. Тому для таких ділянок слід підбирати зелені насадження характерні для даних видів грунтів. Якість грунту можна спочатку визначити простим спостереженням.

Зовнішній вигляд грунту, рослин на ділянці і навіть бур’янів допомагає визначити його характеристики. Подальші спостереження дають можливість глибше оцінити стан ґрунтового покриву. Варто зауважити, як він змінюється при зміні погодних умов. Чи довго тримаються калюжі? Чи рихла земля після рясного дощу або прилипає до лопати?

Які кліматичні особливості ділянки? Після отримання відповідей на подібні питання починається лабораторне дослідження. Помічено, що в різних частинах ділянки кислотність грунту буває різною. Значить, дослідження необхідно провести на всіх рівнях ділянки. Найпростіший спосіб це викопати по діагоналі яму шириною і глибиною 30 35см.

Взяти зріз землі з вертикальної стінки, розвести його дистильованою водою. Далі слід такий грудочку затиснути в руці разом з лакмусовим папером. Зміна кольору паперу і допоможе визначити кислотність. Але професійні дизайнери користуються сучасними приладами.

Comments are closed.

Оберіть мову:
Эпоха готики
Античная архитектура