Єдинообразні житлові будівлі

Единообразные жилые зданияСхідна частина формувалася навколо площі. Із заходу до неї примикала церква зі своєю огорожею і невеликі будинки, поставлені з нею по одній лінії. З двох сторін площі було побудовано високі триповерхові будинки з мезоніном, з четвертої до неї виходив сад графа Бедфорда.

Посередині житлові корпуси були розірвані вулицями, які вели до Ковент Гардені. Варто відзначити, що в ті часи при будівництві не використовувалися такі технології, як зараз, але це ніяк не позначалося на якості споруд, які зводилися.

Одна з них була точно орієнтована на будівлю церкви, інша йшла їй перпендикулярно. З двох сторін площа, таким чином, була оточена по першому поверху аркадою, до неї були звернені портик церкви і садові огорожа.

В цілому виникла планувальна система, більш складна і, як сказали б сьогодні, «багатофункціональна», ніж при створенні Королівських площ у Франції XVII ст. Це планування приписують Ініго Джонсу, а проекти будинків – його підлеглому, французькому архітекторові Ісаку де Кос. Житлові будинки, які оточували Ковент Гарден, були близькі по своїй структурі тим, що стояли на площі Вогезов: аркада внизу, лопатки, що йдуть вгору від її пілонів на висоту двох поверхів, високий дах, в ньому мансарди. Однак опрацювання всіх деталей відрізнялося в Ковент Гардені більш класичним характером в малюнку руста, формах обрамлень вікон, та й у поєднанні прорізів, витягнутих в бельетажі, поставленому над широкою напівкруглою аркою.

Найдивнішою спорудою в Ковент Гардені була створена Ініго Джонсом церква.

Вона привертала увагу сучасників, про неї збирали відомості англійські любителі мистецтва в XVIII в. Горацій Уолпол зберіг у своїх «Нотатках про живопис в Англії», що став знаменитим анекдот: «Коли граф Бедфорд послав за Ініго Джонсом, він сказав йому, що він хоче (побудувати. – А-Ш.) церкву для прихожан Ковент Гардена, але при цьому не піде ні на які значні витрати: “Говорячи коротко”, сказав він, “мені потрібен тільки сарай”.

– “Ну, в такому разі, пане”, сказав Джонс, “У Вас буде найгарніший сарай в Англії”. Ця історія, швидше за все, була придумана вже в XVIII ст., але вона виражає здивування “вчених знавців” архітектурної класицистичної науки з приводу будови, яка була зведена зодчим.

Comments are closed.

Оберіть мову:
Эпоха готики
Античная архитектура